A fenti keresőfelületen egyszerű és összetett szűréseket is indíthat az adatbázisban. Tetszőlegesen, igény szerint válogathat a négy fő keresési kategóriából: értéktípus (baloldalt felül), dokumentumtípus (baloldalt alul), település (középen) illetve címke (jobboldalon). Minden választási lehetőség kétállású, első kattintásra kijelöli, következőre törli a kijelölést. A címkék listája a kétirányú nyílra kattintva váltható bővebb nézetre.
Ha különböző kategóriából jelöl meg lehetőségeket, akkor a szűrés csak azokat az eredményeket jeleníti meg, amelyek minden feltételnek megfelelnek, míg kategórián belül mindazokat, amelyek bármelyiknek. Ha egy kategóriából semmit nem jelöl meg, azt nem szűkíti le a keresés. A keresés csak a nagyító ikonra kattintva indul, amellyel a szűrés után bármikor újra le is gördítheti a keresőpanelt.
Szellemi kulturális örökségünk - Rábcakapi
A település eredetileg a Győri vár földje volt, mint ilyet említik 1209-ben Terra Capi néven. A kertek alatt kacskaringózott a Rábca, ahol a falu vízimalma is áll.
A téli időszakban disznótor, tavasszal májusfaállítás, nyaranta pedig tánctábor gazdagítja a színes települési programokat. Napjainkban is számtalan díjjal és elismeréssel bíró Rábcakapi Biokertészetben remek bemutatók és vásárok vannak, a legkiválóbb termékekkel, helyi ízekkel.
Helyi termék többek közt a Kriskó Sajtműhely ínycsiklandó sajtgurigái – még az egerek is megnyalják mind a tíz ujjukat. A sajtműhelyt a dédszülők százesztendős portáján alakították ki gazdái, így biztosítva a „Múlttal a jövőért” térségi szlogent.
Írta: Szilágyi Dániel
Fotó: Rábcakapi tájház
Készült: a "Múlttal a jövőért" projekt keretében
Galéria
Hanganyagok
Rábcakapi és Tárnokréti települések nevének kialakulása, valamint a Rábcakapi Emlékpark